ლევან მჭედლიშვილის ბენეფისი თბილისის ოლიმპიურ სასახლეში!
11 მარტი 2025
6 მარტს თბილისის ოლიმპიურ სასახლეში „ავლაბარი“ – „რუსთავი“-ს დაპირისპირება გაიმართა.
¼ ფინალური ეტაპის ყველაზე თანაბარი წყვილი, იმის გათალისწინებით რომ გუნდებმა სეზონი ერთმანეთის „მეზობლად“ მე-4 და მე-5 პოზიცებზე დაასრულეს.
„რუსთაველებმა“ „ავლაბარი“ 7-3 დაამარცხეს. გატანილი 7 გოლიდან კი 7-ვე ლევან მჭედლიშვილს ეკუთვნის - ფუტსალის ლიგა 3-ის 2024/25 წ.წ სეზონის პირველი მოთამაშე რომელმაც ერთ შეხვედრაში 7 გოლი გაიტანა!
მატჩში ანგარიში მე-13 წამზე სწორედ ლევანმა გახსნა, ამას მოჰყვა ნიკოლოზ უთრუგაშვილის გოლიც და წონასწორობა აღდგა 1-1. პირველ ნახევარში „რუსთავის“ მე-9 ნომერმა კიდევ 2 გოლის გატანა მოახერხა და გუნდები შესვენებაზე 1-3 ანგარიშით გავიდნენ. მეორე ნახევრის სტარტი „ავლაბრელებს“ შესანიშნავი გამოუვიდათ, ირაკლი ცაგარეიშვილის და ბექა სამყურაშვილის გოლებით ანგარიში გათანაბრდა, ეს კი 2 წუთიან მონაკვეთში მოხდა.
საინტერესოა როგორ განვითარდებოდა მოვლენები ამის შემდგომ... დიახ, ლევან მჭედლიშვილს გააქვს მიჯრით კიდევ 4 გოლი და ყველანაირ დაძაბულობას „კლავს“ შეხვედრაში!
„რუსთაველებს“ დამაჯერებელი ფლეი-ოფური სტარტი გამოუვიდათ.
„ავლაბრელთა“ მხრიდან მატჩის საუკეთესოდ ნიკოლოზ უთრუგაშვილი დასახელდა.
ვინ იქნებოდა „რუსთავის“ მხრიდან საუკეთესოდ დასახელებული?! ამის გამოცნობას თქვენ მოგანდობთ...
გუნდების მომდევნო დაპირისპირება 14 მარტს, თბილისის ოლიმპიურ სასახლეში გაიმართება!