ლიგა 3-ის 1/4 ფინალი: "EU" VS "BSC"
05 მარტი 2025
ლიგა 3-ის 1/4 ფინალი:
ლიგა 3-ის ¼ ფინალური ეტაპის დასკვნითი შეხვედრა „EU” VS „BSC”
"ევროპის უნივერსიტეტს" XI ტურამდე რვამატჩიანი წაუგებელი სერია ჰქონდა და ცხრილში ლიდერობდა, თუმცა "UG2"-თან მარცხის და "BSC"-სთან დაკარგული ქულების შემდეგ რეგულარული სეზონი მესამე ადგილზე დაასრულა. "BSC"-მ კი წრიულ ეტაპზე მე-6 პოზიცია დაიკავა.
„EU”-ს მონაგარში 9 მოგება, ყველაზე ცოტა 2 მარცხი და 3 ფრეა.
„BSC”- 4 მოგება,6 წაგება, 4 ფრე.
„EU”-ს ბომბარდირი დავით ბაბუციძეა 12 გოლით და 6 საგოლე გადაცემით (14 თამაში). მას მოსდევს გიორგი თარხნიშვილი - 10 გოლი და 7 საგოლე გადაცემა (12 თამაში).
„BSC”-ს რიგებში რომან იუსუბოვი 13 გოლით ლიდერობს, მას ასევე 4 საგოლე გადაცემა აქვს 13 თამაშში. შემდეგია ლუკა ჩარგეიშვილი - მის აქტივში 11 გოლი და 7 საგოლე გადაცემაა ( 13 თამაში).
„EU” – 63 გატანილი და 40 გაშვებული / „BSC”- 42 გატანილი, 45 კი საკუთარ კარში მიღებული.
რეგულარ სეზონში გუნდები ერთმანეთს 2-ჯერ დაუპირისპირდნენ.
მე-6 ტური: 3-1 – „EU”-დან თავის გამოჩენა გიორგი თარხნიშვილმა, გოგი ლობჯანიძემ და ვახტანგ კუსიანმა მოახერხეს.
„BSC”-ს ერთადერთი გოლი ბაკურ სანიკიძეს ეკუთვნის, რომელმაც საკუთარ კარში გაიტანა. შეხვედრაში ვიხილეთ 3 ყვითელი და 1 წითელი ბარათი, რომელიც ლუკა ჩანქსელიანს ეკუთვნის.
მე-13 ტურის შეხვედრა ფრედ 4:4 დასრულდა. „BSC”- ლუკა ჩარგეიშვილის დუბლი, რომან იუსუბოვის და ირაკლი მეგრელიძის თითო გოლი.
„EU”- გოგი ლობჯანიძის და კონსტანტინე ლორთქიფანიძის დუბლი. შეხვედრაში ვიხილეთ 2 ყვითელი ბარათი, რომელიც ლუკა ჩარგეიშვილს და გიორგი ცირღილაძეს ერგო.
Sbm.ge 1/4 ფინალური მატჩის წინ მთავარი მწვრთნელების კომენტარებს გთავაზობთ:
გიორგი გიორგაძე, EU: „ჩვენი მიზანი რეგულარული სეზონის ჩემპიონობა იყო. ბოლოს წინა ტურამდე ჩვენსთავზე ვიყავით დამოკიდებული, თუმცა BSC-სთან დაძაბულ ბრძოლაში 4:4 თამაშის შემდეგ რეგულარულის ჩემპიონობის შანსი დავკარგეთ. „ევროპის უნივერსიტეტის“ სტუდენტებით დაკომპლექტებული გუნდი ვართ და ვფიქრობ, თამაშიდან თამაშამდე ხარისხს ვუმატებთ. BSC საკმაოდ კარგი გუნდია და ველოდებით რთულ თამაშს. ეს ის ეტაპია სადაც ნებისმიერ გუნდს შეუძლია ნახევარფინალში გადასვლა“.
ლევან ნადარაია, BSC: გუნდი კარგ ფორმაშია. ვემზადებით. ვიცით, რთული თამაშები გველოდება. „ეუ“ ძალიან გამოცდილი გუნდია, გამოცდილი მოთამაშებით დაკომპლექტებული და ვფიქრობ, კარგი თამაშები იქნება. რეგულარული სეზონი არც ისე კარგად დავიწყეთ. რამდენიმე მოთამაშე დავიმატეთ და შეთამაშება გვაკლდა. მეორე წრეში კარგად შევთამაშდით და ეს შედეგზეც აისახა. „ეუ“-სთან რეგულარულ სეზონში პირველ შეხვედრაში დავმარცხდით, გვაჯობეს. შემდეგ მეორე წრეში ფრედ დავასრულეთ. ძალიან კარგად ვითამაშეთ, მაგრამ არგაგვიმართლა. შევხდებით პლეი-ოფებში“.
1/4 ფინალურ შეხვედრას თბილისის ოლიმპიური სასახლე უმასპინძლებს, რომელიც 7 მარტს, 15:00 - ზე გაიმართება. მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი: sbm.ge
წარმატებულ და დაძაბულ ფლეი-ოფურ „გასეირნებას“ გისურვებთ, როგორც გუნდებს, ისე გულშემატკივარს.