ლიგა 2-ის 1/4 ფინალური წყვილი: "სეუ" VS "ილიაუნი"
ლიგა 2-ის 1/4 ფინალური წყვილი:
„სეუ“ VS „ილიაუნი“ უნივერსიტეტული დერბი - ლიგა 2-ის მეშვიდე სეზონის მორიგი 1/4 ფინალური წყვილი.
„სეუელებმა“ რეგულარული სეზონი მე-3 პოზიციაზე, 29 ქულით დაასრულეს, „ილიაუნი“ კი მე-6 იყო, 13 ქულით.
აღსანიშნავია, რომ „ილიაუნი“ 2020/21 სეზონის გამარჯვებულია!
„სეუ“ 60 გატანილი, 51 გაშვებული.
სანდრო ობოლაძე - 15 გოლი (14 თამაში)
ნიკა ბიძინაშვილი - 6 გოლი, 16 ასისტი (12 თამაში)
„ილიაუნი“ 44 გატანილი, 58 გაშვებული.
გიორგი წიქვაძე - 15 გოლი, 6 ასისტი (13 თამაში)
გუნდების გზა მიმდინარე სეზონში ორჯერ გადაიკვეთა, საიდანაც ერთი ფრედ, ხოლო მეორე „სეუ“-ს გამარჯვებით დასრულდა.
პირველი შეხვედრა - (3-3) – „ილიაუნი“: გიორგი წიქვაძე, ნიკა ჭკადუა,გიგა ხინთიბაძე გატანილი გოლის ავტორები. „სეუ“- სანდრო ობოლაძე, საბა ქურასბედიანი და დავით ჩაჩიბაიას ავტოგოლი.
მეორე დაპირისპირება - (3-2) - სანდრო ობოლაძის ჰეთრიქი და გიორგი წიქვაძის დუბლი.
ორივე შემთვხვევაში ვიხილეთ 5 ყვითელი ბარათი, დაძაბული და სანახაობრივი შეხვედრა.
უნივერსიტეტული დერბი განვლილი, 2023/24 სეზონის პლეი-ოფშიც ვიხილეთ. ½ ფინალური ეტაპის საგზური მაშინ  „სეუ“-მ მოიპოვა. სერიაში ანგარიში 2-1 დასრულდა. ეს ყველაფერი კი მეტად დაძაბული სერიის ხილვას გვიწინასწარმეტყველებს.
sbm.ge გთავაზობთ 1/4 ფინალის წინ მთავარი მწვრთნელების ინტერვიუებს:
ამირან ცხომარია, "სეუ": "პლეიოფში მარტივი თამაში არავისთვისაა, ვფიქრობ, გუნდებს თანაბარი შანსები აქვთ. ჩვენს მოწინააღმდეგეს რაც შეეხება (ილიაუნის) კარგად ვიცნობთ მათ, ასე ვთქვათ, პრინციპულ მეტოქედ ჩამოყალიბდნენ ჩვენთვის. მებრძოლი გუნდია და რთულ მატჩებს ველოდებით წინ, ჩვენი მიზანი უმაღლეს ლიგაში კვალიფიცირებაა და შესაბამისად, ილიაუნის ბარიერის დაძლევასაც ვაპირებთ. მარტივი არ იქნება, თუმცა გუნდში კარგი განწყობაა, ვემზადებით სრული დატვირთვით და ყველაფერს გავაკეთებთ ამ ბარიერის გადასალახად".
დავით თაბაგარი, "ილიაუნი": "გუნდის შემართება ძალიან კარგია, ვცდილობთ მაქსიმალურად კარგად მოვემზადოთ პლეიოფებისთვის, 3-4 მოთამაშე ტრავმირებული გვყავს და იმედი გვაქვს თამაშებამდე სრულ მზადყოფნაში იქნებიან. "სეუ" ძალიან კარგი გუნდია, რომელსაც ძალიან გამოცდილი მწვრთნელი ჰყავს. ალბათ შანსები 60-40ზეა "სეუ"-ს სასარგებლოდ, თუმცა ადვილი მეტოქე არც ჩვენ ვართ. ყოველ სეზონში ჩვენი მიზანი ჩემპიონობაა, ამას ამ სეზონშიც მთელი ძალებით ვეცდებით, ვიცით ჩემპიონობა როგორი გრძნობაა და გვსურს ეს კიდევ ერთხელ განვიცადოთ".
გუნდების პირველი შეხვედრა 7 მარტს, თბილისის ოლიმპიურ სასახლეში გაიმართება.
ოთხივე წყვილის ურთიერთშეხვედრები და სტატისტიკა საინტერესოდ გამოიყურება. პლეი-ფი სტარტს 3 მარტს ქუთაისის სპორტის სასახლეში აიღებს. 4 მარტს ბათუმის სპორტის სასახლე უმასპინძლებს გუნდებს, ორი შეხვედრა კი 7 მარტს თბილისის ოლიმპიურ სასახლეში შედგება. წარმატებულ და სანახაობრივ „გასეირნებას“ გისურვებთ, ფუტსალის ლიგა 2-ის, მე-7 სეზონის პლეი-ოფში!