ლიგა 2-ის 1/4 ფინალი: "ტფილისი" VS "გორი
„ტფილისი“ ფუტსალის ლიგა 2-ის 2024/25 წწ. რეგულარული სეზონის ჩემპიონია, ის ¼ ფინალურ ეტაპზე „გორს“ დაუპირისპირდება.
„ტფილისელებმა“ რეგულარული სეზონი მაღალ დონეზე ჩაატარეს და პირველ პოზიციაზეც 32 ქულით დამსახურებულად გავიდნენ. რაც შეეხებათ „გორელებს“, სატურნირო ცხრილში „მოღვაწეობა“ 5 ქულით ბოლო ადგილზე დაასრულეს.
„ტფილისი“ - გატანილი 83 ბურთი და ყველაზე ცოტა, 37 გაშვებული.
ლაშა ჯიქია - 14 გოლი, 5 ასისტი (14 თამაში)
გეგა კოშაძე - 12 გოლი, 9 ასისტი (14 თამაში)
საბა ეგრისელაშვილი - 13 გოლი, 6 ასისტი (14 თამაში)
„გორმა“ მიმდინარე სეზონში 63 გოლი გაიტანა მოწინააღმდეგის კარში, ყველაზე მეტი, 106 გოლი კი საკუთარ კარში მიიღო.
ნიკოლოზ ქარელი - 17 გოლი, 6 ასისტი (14 თამაში)
ლუკა ბერიანიძე - 10 გოლი, 7 ასისტი (10 თამაში)
გუნდები, რეგულარულ სეზონში 2 ჯერ დაუპირისპირდნენ ერთმანეთს და გამარჯვება ორივე შემთხვევაში „დედაქალაქელებს“ დარჩათ.
პირველი შეხვედრა - (14-1) - საბა ეგრისელაშვილი (2 გოლი), გურამ ნადარეიშვილი (2 გოლი),ლუკას კარდოსო (2 გოლი),გიორგი თოდუა (3 გოლი),ნიკა ოთინაშვილი,გარი წერეთელი,ლაშა ჯიქია,ლაშა ხარაიშვილი და დავით ბუჩუკურის ავტოგოლი.
მეორე შეხვედრა - (6-9) – „გორი“-ომარ ცარიელაშვილი (3 გოლი), ლუკა ბერიანიძე,ნიკოლოზ სულთანიშვილი,ნიკოლოზ ქარელი. „ტიფლისი“- გიორგი თოდუა (2 გოლი), გეგა კოშაძე (2 გოლი), საბა ეგრისელაშვილი (2 გოლი), ბექა ჭელიძე (2 გოლი) და ლაშა ხუროშვილის ავტოგოლი. შეხვედრაში ნაჩვენები იყო 2 ყვითელი ბარათი, რომელიც ლუკა ბერიანიძეს და გეგა კოშაძეს ეკუთვნის. „გორელთა“ მხრიდან „პრესტიჟის“ გოლი ნიკოლოზ სულთანიშვილმა გაიტანა.
შეხვედრა ნაჩვენები ბარათის გარეშე დასრულდა!
მოგეხსენებათ „ტფილისი“ გასული სეზონის,ლიგა 3-ის ჩემპიონია.
sbm.ge 1/4 ფინალის წინ მთავარი მწვრთნელების კომენატრებს გთავაზობთ:
პირველი მატჩი 7 მარტს, თბილისის ოლიმპიურ სასახლეში გაიმართება!