ლიგა 2-ის 1/4 ფინალი: "ქუთაისი" VS "თსუ 2"
ფუტსალის ლიგა 2-ის რეგულარული სეზონი დასრულებულია,შესაბამისად გადავდივართ პლეი-ოფურ სივრცეში.
მოგეხსენებათ ¼ ფინალური ეტაპები სტარტს 3 მარტს აიღებს, მანამდე კი უფრო სიღრმისეულად „გავეცნოთ“ ჩვენს ოთხივე წყვილს.
მაშ ასე, პლეი-ოფის პირველი მატჩი - „ქუთაისი“ VS „თსუ 2“. პრინციპული დაპირისპირება, სადაც 2023 წლის სეზონის ფინალისტები, ამჯერად ნაადრევად „გადაეყრებიან“ ერთმანეთს!
2023 წელს თასი „თსუ 2“-ს დარჩა და რა თქმა უნდა „ქუთაისი“ რევანშის აღებას ეცდება.  „უნივერსიტეტელებს“ ანგარიშზე ამასთან ერთად პირველი, სადებიუტო სეზონის ოქროს მედლებიც „მოეპოვებათ“. მაშინ „თსუ 2“-მა ფინალში "ილიაუნი" დაამარცხა. რაც შეეხებათ „ქუთათურებს“, ისინი 2021/22 სეზონის ჩემპიონები არიან.
sbm.ge გთავაზობთ 1/4 ფინალური სერიის წინ მთავარი მწვრთნელების კომენტარებს:
ბიქტორ გვეტაძე, "ქუთაისი"-ს მთავარი მწვრთნელი: "თსუ 2 ძალიან გამოცდლილი და კარგად შეკრული გუნდია. რთული მეტოქეა, მაგრამ იმედი მაქვს შემდეგ ეტაპზე ჩვენ გავალთ. როდესაც ჩემპიონები გავხდით 1/2 ფინალში "თსუ 2"-ს შევხვდით, ყველაზე რთულად, მაგრამ მაინც გავიმარჯვეთ.
შემდეგ წელს "თსუ 2" ჩვენზე უკეთეს ფორმაში შეხვდა ფინალს და სამწუხაროდ, მაშინ დავმარცხდით ხუთმატჩიან დაპირისპირებაში (3-2). ჩვენ გამოცდილი გუნდი ვართ, საკმაოდ გაძლიერებული, შემდეგ ეტაპზე გასვლა ჩვენს გუნდს აუცილებლად სჭირდება, ეს დიდი ნაბიჯი იქნება ჩმეპიონობისაკენ".
დავით გეგეშიძე, "თსუ 2"-ის მთავარი მწვრთნელი: "ჩემს გუნდზე შემიძლია ვთქვა, რომ კარგი განწყობაა. ფიზუკური და მენტალური მზაობა უმაღლეს დონეზეა, აქედან გამომდინარე, ჩვენ მხოლოდ მოსაგებად ჩავალთ ქუთაისში. სეზონს რაც შეეხება, რამდენიმე თამაშში დასანანი ქულები დავკარგეთ და ამან გამოიწვია მეხუთე ადგილზე გასვლა, მაგრამ ჩვენ წინ პლეი-ოფი გვაქვს და შეგვიძლია ეს ყველაფერი გამოვასწოროთ. "თსუ"-ს მიზანი ყოველთვის ჩემპიონობაა და არც ეს სეზონია გამონაკლისი! ჩვენ მოედანზე გავდივართ იმისთვის, რომ მოვიგოთ და გავხდეთ ჩემპიონები".
გუნდებმა სეზონი მე-4 (ქუთაისი) და მე-5 (თსუ 2) ადგილებზე დაასრულეს.
„ქუთაისი“ - 7 მოგება, 1 ფრე, 6 წაგება - 22 ქულა.
„თსუ“ 2 6 მოგება, 2 ფრე, 6 წაგება - 20 ქულა.
„ქუთაისი“ - გიორგი ხუნდაძე - 16 გოლი (9 თამაში) / ბაკურ გულუა - 10 გოლი, 10 ასისტი (14 თამაში)
„თსუ 2“ - ილარიონ ფიფია - 9 გოლი (11 თამაში) / რომან კუხიანიძე - 6 ასისტი (5 თამაში)
გოლების თანაფარდობა შემდეგნაირადაა: „ქუთაისი“ 59 -54. „თსუ 2“ – 46-45.
გუნდები მიმდინარე სეზონში ერთმანეთს ორჯერ დაუპირისპირდნენ:
პირველი შეხვედრა (2-0) - ვიხილეთ ვახტანგ დადიანის დუბლი, 4 ყვითელი ბარათი და 1 წითელი ბარათი (ილია მაქსიმენკო).
მეორე შეხვედრა (2-1) - ირაკლი გვეტაძემ და ბაკურ გულუამ იჩინეს თავი „ქუთაისიდან“, „თსუ 2“-ში კი ლუკა გაგნიძემ მოახერხა 1 გოლის გატანა.
ამ გუნდების მეორე დაპირისპირება,რომელიც ქუთაისში შედგა, (2-1) ასახავს თუ რაოდენ დაძაბული სერია გვექნება!
„თსუ 2“ გასული წლის ფინალისტია!
„უნივერსიტეტელები“ ფინალში „დინამო თბილისს“ დაუპირისპირდნენ, ლიგა 2-ის თასი კი „დინამოელებს“ დარჩათ.
3 მარტს ქუთაისის სპორტის სასახლეში პირველი დაპირისპირება გაიმართება!